برای بزرگداشت بهترین لحظات زندگی، راه بهتری جز تهیه یک آلبوم عکس وجود ندارد. از دیر باز، وجود آلبوم ها در هر خانه ای، بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی بوده است. با پیشرفت تکنولوژی، شکل آلبوم ها هم به مرور دچار تغییر شد. در این مقاله به تفاوت های بین آلبوم دیجیتال و آلبوم کلاسیک را مورد بررسی خواهیم پرداخت.

جنس عکس ها:

یکی از بارز ترین تفاوت های بین آلبوم دیجیتال و آلبوم کلاسیک جنس صفحات عکس های آنها است.

عکس های آلبوم کلاسیک به روی ورق های مات (لاستر) چاپ می شوند. ورق های لاستر،یک شفافیت جزئی داشته و با پوشش  UVمحافظت می شوند.

عکسهای آلبوم دیجیتال به روی ورق های از جنس دلخواه شما چاپ می شود. (سیلک، مات، نیمه شفاف، متالیک و….)

معمولا به دلیل ماندگاری، مقاومت و قابلیت تمیز شدن ورق سیلک، آلبوم های دیجیتال با ورق سیلک پیشنهاد می شوند.

ساختار کلاسیک:

عکس های آلبوم به روی ورق های عکاسی چاپ می شوند که با یک زیر سازی مرغوب حفاظت می شوند. این ماده ی زیر ساز، ورق ها را مقاوم کرده تا طول عمر و ماندگاری عکس بالا رود.

ورق های آلبوم دیجیتال با دقت بالا و کیفیت مرغوب به یک دیگر متصل می شوند. محل عطف آلبوم های دیجیتال وقتی که کاملا باز شوند یک سطح صاف را تشکیل می دهند در حالی که در محل عطف آلبوم های کلاسیک، خطی باریک دیده می شود.

سبک طراحی صفحات:

در آلبوم دیجیتال امکان چاپ عکس در کل دو صفحه پیاپی وجود دارد به طوری که عکس در محل عطف آلبوم نیز دیده می شود.این کار اجازه چاپ عکس های خلاقانه که یک صحنه وسیع را به تصویر کشیده اند، به شما می دهد و یا یک طرح خلاقانه که در یک ترکیب دو صفحه ای در کنار هم، جلوه زیبایی را به رخ می کشد.

جلد آلبوم:

جلد آلبوم های دیجیتال در مدل های چرمی با لمینت مات یا پلکسی و فتوبوک ها با جلد سخت درون جعبه ارائه می شوند.

همچنین آلبوم های کلاسیک با جلد چرمی با عکس دلخواه به روی آن ارائه می شوند.

تعداد صفحات:

تعداد صفحات آلبوم های دیجیتال از 10 صفحه شروع می شودو بنا به دلخواه مشتری می تواند بیشتر شود.

(10 صفحه دو رو یا 20 صفحه تک رو)  آلبوم های کلاسیک معمولا شامل 20 صفحه دورو یا 40 صفحه تک رو می باشند.

سایز صفحات:

آلبوم های دیجیتال در سایزهای متنوع ارائه می شوند که سایز مرسوم و پیشنهادی ما 50*25 است. آلبوم های کلاسیک در سایزهای 21*16، 25*20، 30*20 ارائه می شوند.

آشنایی با فتوبک های السا