عکاسی لایف استایل، سبکی از عکاسی است که هدف اصلی آن ثبت لحظاتی از زندگی واقعی و موقعیت های روزمره به طرزی هنری است. در این روش، قصه زندگی واقعی انسان ها با کمک عکس به شیوه ای تاثیر گذار بیان میشود.

بنابراین در این شیوه،رشته های متفاوت از عکاسی در یک دیگر ادغام می شوند.عکاسی لایف استایل نه تنها هنر عکاسی از پرتره انسان ها است بلکه هنر نمایش زندگی روزانه آنها نیز می باشد که می تواند با رشته های مختلف عکاسی مانند عکاسی طبیعت، عکاسی خیابانی، عکاسی فشن و مدلینگ، عکاسی عروسی و تولد حتی عکاسی حیات وحش ترکیب شده و جلوه ای متفاوت از زندگی انسان ها به نمایش می گذارد.

عکاسی در منزل و عکاسی در اتاق کودک نوعی عکاسی لایف استایل به حساب می آیند.

عکاسی لایف استایل در محیط طبیعی و واقعی سوژه که در آن احساس راحتی میکند اتفاق می افتد که در اکثر مواقع خانه ی آن شخص است و لحظاتی ثبت می شود که بیشتر از خنده های مصنوعی و از پیش تعیین شده باشد.

در عکاسی لایف استایل، صحنه طبیعی عکاسی تا جایی که بشود دستکاری نمی شود و زمینه ی خانه به عنوان یادگاری همیشگی برای سالیان دور به شکل طبیعی خود ثبت می شود. شاید کوهی از اسباب بازی در گوشه ای از خانه الان بی نظمی به نظر برسد اما در آینده با دیدن آن صحنه، انبوهی از خاطرات شیرین گذشته به ذهن شما  برمیگردد.

 

یک کلیپ لایف استایل که از دزیره جان در منزلشون گرفتیم براتون می ذارم

این هم یک سری عکاسی در منزل که بصورت اسلایدشو لایف استایل براتون تهیه کردم می توانین مشاهده بفرمایید.