بدون شک داشتن عکس های خوب از دوران نوزادی فرزندتان، می تواند برای سالیان سال، به عنوان یک دارایی معنوی، خاطره ی خوبی را برای شما ایجاد کند. با دانستن نکته های عکاسی نوزاد برای مادران و پدران، می توانید لذت این خاطره را دو چندان کنید. در این مطلب موارد اساسی از نکات عکاسی نوزاد را باهم مرور می کنیم.

چه زمانی؟

پیشنهاد میشود که وقت عکاسی نوزاد خود را قبل از به دنیا آمدن او برنامه ریزی کنید تا مطمئن باشید که وقتهای عکاسی برای شما محدود نخواهد بود.

بهترین زمان عکاسی نوزاد بین 5 تا 14 روزگی او خواهد بود. چرا که برای داشتن عکسهای زیباییی در حالت خواب، بهترین وقت، زمانی است که نوزاد شما هنوز خسته از تولد است. به علاوه، نوزادان در 7 روز اول تولد راحت تر همکاری خواهند کرد. حدود 8 روزگی، نوزادان کشف میکنند که می توانند کش و قوس بیایند و سخت تر ژست های نوزادی میگیرند. بعد از 14 روز، نوزادان دیگر به راحتی چند روز اول به خواب عمیق فرو نمی روند.

در ضمن آکنه پوست نوزادان و در بعضی موارد کولیک معده آنها معمولا خودش را بعد از 14 روزگی بیشتر نشان خواهد داد.

اگر چه نقاط زائد پوست نوزاد، روتوش می شود، جلوه آن در روزهای اول زیباتر خواهد بود.

گرما

نوزادان توانایی تنظیم دمای بدن خود را با دمای محیط را ندارند بنابراین ما دمای استودیو را برای نوزادان گرمتر از دمای معمول تنظیم می کنیم تا وقتی نوزاد شما لباس به تن ندارد احساس راحتی کند پس پیشنهاد میکنیم  خودتان لباس سبک و راحت بپوشید و آماده کمی عرق کردن باشید.

لباس نوزاد

حداقل 30 دقیقه قبل از شروع عکاسی پوشک و لباسهای نوزاد خود را شل کنید و آزاد بگذارید تا رد لباس یا قرمزی بر روی پوست محو شود. به این ترتیب در عکسهای لخت نوزاد پوست او طبیعی و شفاف خواهد بود.

خواب کودک

در تمام عکس های کلاسیک و زیبایی که از نوزادان در حالت خواب دیده اید نیاز است تا نوزاد به خواب عمیق فرو برود. بدین منظور صبح عکاسی نوزاد خود را حمام کرده و سعی کنید از حدود حداقل نیم ساعت الی یک ساعت  قبل از عکاسی نوزاد خود را بیدار نگاه دارید.

غذای کودک

آنچه مورد انتظار است رسیدن به حالتی است که پس از خوردن شیر کافی به حالت خلسه و بی هوشی می رسد پس تلاش کنید لحظاتی قبل از شروع عکاسی در آتلیه، به کودک خود شیر دهید تا کاملا سیر شده و به خواب فرو رود. اگر چه در میان جلسه عکاسی، به صورت پی در پی در زمان های کوتاه به کارهایی از قبیل گرفتن باد گلو، شیر دهی مجدد و تکان دادن نوزاد برای به خواب رفتن نوزاد اختصاص خواهد یافت.

خواهر، برادر

اگر عکس نوزاد شما با برادر یا خواهرش در اولویت شماست، ابتدا این عکاسی خواهد شد سپس کودک بزرگتر در اتاق انتظار پدر، مادر بزرگ یا هر کس که بتواند مراقب او باشد خواهد رفت برای کودک بزرگتر ترجیحا لباس های روشن و تک رنگ همراه بیاورید. لباس جین نیز مناسب خواهد بود.

صبوری

جلسه عکاسی نوزاد حدود 2 ساعت به طول می انجامد. رمز گرفتن عکس های خوب و موفق صبوری است. پس ریلکس باشید و از سکوت در حین عکاسی لذت ببرید.

ادرار

انتظار میرود که در نوزاد در جلسه عکاسی ادرار یا مدفوع کند. حتی ممکن است به پتو ها پس دهد ! پس خودتان را نگران نکنید. ما همه چیز را پس از جلسه عکاسی خواهیم شست. در هر صورت با خود زیر انداز مخصوص نوزاد، پوشک اضافه، دستمال مرطوب و حوله همراه داشته باشید.

تجهیزات

ما مجموعه بزرگی از انواع دور پیچ های نوزاد، انواع پس زمینه، سبد ها، تل ها، پاپیون ها و دکورهای متنوع را در اختیار داریم تا شما بتوانید با راحتی خیال عکس های متنوع از زوایای مختلف از دوران طلایی نوزاد خود به یادگار داشته باشید.

پستانک

آوردن پستانک به جلسه عکاسی مفید است حتی اگر در باقی مواقع و در خانه از آن استفاده نکرده باشید باز هم به درد خواهد خورد. میک زدن پستانک به نوزادان
آرامش داده و کمک می کند تا راحتتر به خواب رفته و ژست های نوزادی بگیرند.