والدین برای روز عکاسی کودک و عکاسی نوزاد چه کاری باید انجام دهند؟

تمیزی کودک! پاکیزگی ناخن ها ،موهای تمیز و پاهای تمیز. قی چشم کودک و بینی او را پاک کنید. دندان های اورا مسواک بزنید. ناخن انگشتان دست و پای او را با ناخن گیر کودک کوتاه کنید. هر چه قدر قدر کودک تمیز تر باشد، عکسهای نوزاد زیباتری خواهید داشت.

قبل از عکاسی کودک لباس های بند دار یا چسبان او را از بدن او باز کنید تا اگر رد یا قرمزی بر روی پای کودک به جا مانده، از بین برود.

اطمینان حاصل کنید که کودک شما قبل از جلسه عکاسی به اندازه کافی خوابیده و غذا خورده باشد. با خود مقداری اسنک، بیسکویت، موز یا خوراکی همراه داشته باشید، خوراکی هایی که دندان ها و صورت او را کثیف نکند.

در هنگام عکاسی کودک و نوزاد:

صبور باشید.اگر کودک شما بد قلق و عنق است، به خود استرس راه ندهید. کودک می تواند نگرانی شما را حس کند و هدف این است که محیط عکاسی را در آرام ترین وضع ممکن حفظ کنیم. ما تلاش میکنیم تا با بازی و اسباب بازی ها و محیط های جذاب  کودکانه در او حس اطمینان و راحتی ایجاد کنیم و زمان هایی را برای تنهایی شما با کودکتان در حین عکاسی اختصاص خواهیم داد.
خودتان را برای هر گونه به هم ریختگی آماده کنید.
کودکان اهمیتی نمی دهند که کی و کجا ادرار، مدفوع و تف کرده یا بالا بیاورند به همین منظور ما لباس هایی راحت برای کار به تن داریم و شما نیز در صورتی که تمایل به داشتن عکس با کودک خود دارید  لباس های اضافه برای خود همراه داشته باشید.

رخت و لباس و اکسسوری برای عکاسی کودک و نوزاد

برای عکاسی کودکان دختر: پیراهن، سرهمی، کلاه، کفش یا هد بند همراه بیاورید(از هد بند ها و دامن توتو های موجود در السا استودیو نیز می توانید استفاده کنید.) برای کودکان پسر لباس های جین، پیراهن رسمی، سرهمی یا تیشرت ساده می تواند شیک باشد. وسایلی مانند ساس بند، پاپیون، کراوات و کلاه و کفش نیز فراموش نشود. (از کلاه ها و پاپیون های موجود در آتلیه نیز می توانید استراحت کنید.)

عکس با والدین

برای عکاسی مادر با نوزاد یا کودک: یک آرایش ساده انجام دهید که پوست صورت شما یک نواخت نشان داده و اجزای صورت شما را به بهترین نحو جلوه دهد. برای لباس، پیراهن بلند و تک رنگ پیشنهاد می شود. اگر از جواهر استفاده میکنید، سعی کنید از جواهرات ظریف استفاده کرده و مراقب باشید که جهت چرخش آن را درست انداخته باشید. لاک انگشتان در زیبایی عکس شما تاثیر دارد.

برای عکاسی پدر با نوزاد یا کودک: قبل از عکاسی صورت خود را تراشیده و بعد از آن از کرم های مرطوب کننده و لوسیون افتر شیو استفاده کنید تا صورتتان دچار قرمزی و برجستگی های زائد نشود. کناره های ریش، سیبیل، خط ریش یا ریش پرفسوری خود را با دقت تر و تمیز کنید. از تمیز و مرتب بودن ناخن های خود هنگام عکاسی اطمینان حاصل کنید. برای لباس، جین، پیراهن رسمی با کمر بند، لباس اسپرت، تیشرت یقه هفت، یقه گرد یا سه دکمه پیشنهاد می شود.

عکاسی کودک یا عکاسی نوزاد با خواهر و برادر

همراهی خواهر، برادر بزگتر کودک در عکس راهی فوق العاده برای ثبت این لحظات زودگذر زندگی شما خواهد بود.

خواهر: برای دختران پیراهن قشنگ،سرهمی و هد بند مناسب است.

لباس برادر برای همراهی در عکاسی نوزاد یا کودک :برای پسران جین ،تیشرت سه دکمه یا سرهمی می تواند شیک باشد.

نیازی نیست که لباس کودک و خواهر و برادر کاملا ست باشند. کافی است که رنگ آنها با هم هماهنگ باشد. لباس های تک رنگ پیشنهاد می شود، چه روشن چه تیره فرقی نمی کند که توجه عکس چهره شیرین کودک و ژست های با نمک آنها جلب شود، نه به رنگ آمیزی تند و رنگ وارنگ لباس.

کیک اسمش یا در هم کوبیدن کیک برای عکاسی کودک

یک ساله شدن نه تنها یک نقطه عطف در زندگی کودک شماست بلکه نقطه پر رنگی در زندگی شما به عنوان پدر و مادر نیز خواهد بود. چرا که شما یک سال از کودکی او را با لذت و سختی های خودش پشت سر گذاشتهاید. پس این روز شایسته جشنی به همراه کیک  و باد کنک خواهد بود. به دلیل احتمال آلرژی یا حساسیت کودک نسبت به مواد کیک، آتلیه السا کیک تولد عکاسی کودک را تهیه نمی کند. آتلیه السا برای عکاسی تولد دارای  ماکت های متنوع کیک در طرح ها و رنگ های مختلف میباشد که متناسب با رنگ لباس کودک شما قابل انتخاب است.

اگر تمایل دارید که از کودک خود عکس کیک اسمش داشته باشید( عکسی که او را در حال بازی و فرو رفتن و کوبیدن دست و پا و صورت کودک در کیک نشان می دهد)

کیک جلسه عکاسی کودک خود را تهیه نمایید با شیرینی فروشی که کیک خود را از آنجا تهیه می کنید صحبت کرده و از آماده بودن کیک در روز عکاسی اطمینان حاصل کنید. کیکی را انتخاب کنید که به راحتی قابل در هم کوبیده شدن بوده و داخل آن وانیل یا کیک روشن باشد. توجه کنید که هنگام عکاسی کیک اسمش  رنگ قرمز بر روی کیک بعد از پخش شدن در صورت کودک شبیه خون و رنگ قهوه ای ممکن است خیلی زیبا به نظر نرسد!

در صورت امکان، کیک اسمش را با کودک خود قبل از جلسه عکاسی اصلی با یک کیک کوچک امتحان کنید. به این ترتیب شما مطمئن می شوید که کودک شما به چیزی در کیک به عنوان مثال تخم مرغ آلرژی ندارد.

در ضمن کودکتان یکبار قبل از جلسه عکاسی این تجربه را به دست آورده و در جلسه عکاسی از کیک نترسیده و می داند که چگونه با آن برخورد کند. آمادگی قبل از عکاسی باعث می شود که وقت عکاسی شما بهینه استفاده شده و تمرکز عکاسی بر کودک و شخصیت او باشد.